Інформаційний суверенітет: що це, для чого він потрібен і чому в України його немає

Інформаційний суверенітет: що це, для чого він потрібен і чому в України його немає

Автор: Дата: 15.08.2014 Розділ: Web, Медіа, Технології

“За умов глобальної інтеграції та жорсткої міжнародної конкуренції головною ареною зіткнень і боротьби різновекторних національних інтересів держав стає інформаційний простір. Сучасні інформаційні технології дають змогу державам реалізувати власні інтереси без застосування воєнної сили, послабити або завдати значної шкоди безпеці конкурентної держави, яка не має дієвої системи захисту від негативних інформаційних впливів. “ Указ Президента України Про Доктрину інформаційної безпеки України. 21.03.2008

Усі положення Доктрини залишились на папері. Сьогодні інформаційна війна дозволяє стороннім гравцям реалізовувати свої інтереси в нашій державі – від елементарних економічних до окупації Криму – без жодного пострілу.

При цьому майже ніхто з наших громадян не вважає себе жертвою.

Одні звикли рефлексувати не думаючи – це типові глядачі телевізора, які складають більшість населення. Інші – активні користувачі інтернету і альтернативних телебаченню джерел інформації, які впевнені, що вже сам факт використання мережі робить їх інформаційним простір об’єктивним, а поведінку адекватну реальності. Вони помиляються і не розуміють, що без інформаційного сувереніту, вони приречені стати такими ж жертвами інформаційної війни як і “раби зомбоящика”.
Моя доповідь на конференції ItRally

Відео доповіді

Презентація

 

Post a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share This